15KPA120CA
Manufacturer:
Brightking Electronic
Mfr.Part #:
15KPA120CA
Datasheet:
Description:
TVS Diodes P600 Through Hole Working Voltage:120 V Breakdown Voltage:134 V Clamping Voltage:192.3 V Peak Pulse Power:15 kW Polarity:Bidirectional
ParameterValue
Max Operating Temperature175 °C
Min Operating Temperature-55 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
PolarityBidirectional
Working Voltage120 V
Output Current1.4 A
Peak Pulse Current78.5 A
Number of Channels1
Breakdown Voltage134 V
Clamping Voltage192.3 V
Peak Pulse Power15 kW
Voltage ESD Contact30 kV
Voltage ESD Air Gap30 kV